To udawało się Idze Świątek tylko w Paryżu! A teraz przełamanie w US Open

Iga Świątek jest już w ćwierćfinale US Open 2024 i z meczu na mecz wydaje się coraz mocniejsza. Podczas tegorocznych zawodów w Nowym Jorku polska tenisistka wciąż nie straciła nawet seta. Co ciekawe, nigdy wcześniej nie udało jej się tego osiągnąć w innym wielkoszlemowym turnieju niż Roland Garros. Na naszych oczach pisze się więc historia.

Do tej pory raszynianka mogła pochwalić się takim wyczynem wyłącznie na swoich ulubionych paryskich kortach. Profil “Statystyki Tenisowe” na platformie X informuje, że działo się tak w 2020, 2021 i 2023 r. Warto przypomnieć, że w 2020 i 2023 r. Polka mogła cieszyć się w stolicy Francji z końcowego zwycięstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Poza czterema tytułami na paryskiej mączce, Świątek ma na koncie także triumf w US Open 2022. Wówczas jednak nie udało się jej podczas nowojorskiej rywalizacji dotrzeć do najlepszej ósemki i po drodze nie oddać seta.

Przypomnijmy, że w ćwierćfinale tegorocznego US Open liderka światowego rankingu zagra z Jessiką Pegulą, która wszystkie dotychczasowe spotkania w trwającym turnieju także wygrywała do zera.
Iga Świątek kontra Jessica Pegula w ćwierćfinale US Open 2024

Obie zawodniczki grały ze sobą do tej pory dziewięciokrotnie. W bezpośredniej rywalizacji lepsza jest podopieczna Tomasza Wiktorowskiego, która prowadzi 6:3. Ostatni raz Polka i Amerykanka zmierzyły się w zeszłym roku w finale WTA Finals. Wspomniane spotkanie totalnie zdominowała Polka, która nie dała swojej rywalce najmniejszych szans, triumfując 6:1, 6:0.

Mecz Igi Świątek z Jessiką Pegula odbędzie się w nocy ze środy, 4 września na czwartek, 5 września nie wcześniej niż przed godz. 1.00 czasu polskiego. Relację na żywo będzie można śledzić…