Jessica Pegula nokautuje Igę Świątek i zdobywa miejsce w półfinale US Open

Świątek miała nadzieję na zdobycie drugiego tytułu w Nowym Jorku , co pozwoliłoby jej ugruntować pozycję najlepszej zawodniczki w kobiecym tenisie, ale przegrała 6:1, 6:4.Pegula musiała myśleć, że nigdy nie awansuje do półfinału Wielkiego Szlema, skoro przegrała sześć pierwszych meczów 1/8 finału, począwszy od 2021 roku, ale udowodniła to przed kibicami kibiców Arthura Ashe’a.Była solidna i dbała o swoje interesy, ale prawdę mówiąc, jej zwycięstwo było w równym stopniu wynikiem nieprzewidywalnej gry Świątek, co 41 z 65 punktów Peguli, które zdobyła w wyniku niewymuszonych błędów.

Szósta rozstawiona zawodniczka nie będzie narzekać i ma nadzieję, że pokonanie Polki będzie dobrym prognostykiem na nadchodzące dni, gdyż w trzech poprzednich przypadkach, kiedy pokonała Świątek, wygrała cały turniej.

ZALECONYŚwiatowa liderka Iga Świątek odpadła z US Open , a Amerykanka Jessica Pegula w siódmej próbie przerwała fatalną passę ćwierćfinału wielkiego szlema.