Pogromczyni Igi Świątek w finale US Open. Po dwóch godzinach zaciętej batalii!

Tym bardziej że drugi set rozpoczął się dla niej katastrofalnie. 30-latka już na otwarcie straciła serwis, a chwilę później przegrywała 0:2. W trzecim gemie Muchova stanęła przed szansą na kolejne przełamanie, ale tym razem nie zdołała go wykorzystać. Był to jeden z kluczowych momentów całej rywalizacji, bo ekspresowo ze stanu 0:2 z perspektywy Peguli zrobiło się 4:2.

Pierwsza partia zakończyła się po niespełna 30 minutach gry i padła łupem Czeszki, która nie dała swojej rywalce żadnych szans i rozbiła ją aż 6:1. Wówczas mało kto mógł spodziewać się, że Pegula, która nigdy wcześniej nie grała w półfinale Wielkiego Szlema, będzie w stanie się podnieść i ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa.
SUPERLIGA
PRZEGLĄD SPORTOWY ONETTENISUS OPENPOGROMCZYNI IGI ŚWIĄTEK W FINALE US OPEN. PO DWÓCH GODZINACH ZACIĘTEJ BATALII!

Serena Williams
Jessica PegulaJessica Pegula (Foto: Sarah Stier / Staff / Getty Images)
Jessica Pegula w wielkim finale US Open! Tenisistka ze Stanów Zjednoczonych, która w ćwierćfinałowym spotkaniu pokonała Igę Świątek, po dramatycznym boju półfinałowym, trwającym ponad dwie godziny, okazała się lepsza od Karoliny Muchovej. Po pierwszym secie nic jednak nie wskazywało na takie rozstrzygnięcie, a Amerykanka w pomeczowej rozmowie przyznała, że miała ochotę się rozpłakać. Teraz przed faworytką miejscowej publiczności najtrudniejszy pojedynek w karierze, bo o swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł powalczy z Aryną Sabalenką. Ale zapowiada: pokażę najlepsze, co mam.Tym bardziej że drugi set rozpoczął się dla niej katastrofalnie. 30-latka już na otwarcie straciła serwis, a chwilę później przegrywała 0:2. W trzecim gemie Muchova stanęła przed szansą na kolejne przełamanie, ale tym razem nie zdołała go wykorzystać. Był to jeden z kluczowych momentów całej rywalizacji, bo ekspresowo ze stanu 0:2 z perspektywy Peguli zrobiło się 4:2.