Ależ bój o wielki finał US Open! Ponad trzy godziny walki i zwrot

A jednak! Amerykanin Taylor Fritz przegrywał już 1:2 w półfinale US Open ze swoim rodakiem Francesem Tiafoe, jednak w znakomitym stylu odwrócił losy meczu i zameldował się w wielkim finale! 26-latek po 3 godz. i 21 minutach rywalizacji wygrał starcie 4:6, 7:5, 4:6, 6:4, 6:1. Fritz już notuje swój najlepszy wynik w turnieju wielkoszlemowym, ale może być jeszcze lepiej, jeśli w starciu o tytuł pokona przeciwnika, który… kilka miesięcy temu wpadł na dopingu. Zobacz skrót arcyciekawego meczu Taylor Fritz — Frances Tiafoe.

Taylor Fritz w październiku skończy 27 lat, jednak dopiero teraz ma swój najlepszy moment w karierze. Urodzony w kalifornijskim San Diego tenisista docierał do tej pory najdalej w Wielkich Szlemach do ćwierćfinałów (w styczniu w Australian Open, w 2023 r. w US Open i w 2022 r. oraz 2024 r. na Wimbledonie), jednak w tym roku w Nowym Jorku już przełamał barierę ćwierćfinału, a co więcej — zameldował się w wielkim finale po rewelacyjnym meczu z Francesem Tiafoe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Zacięty półfinał US Open 2024

Rok młodszy Tiafoe był objawieniem turnieju i już w pierwszym secie półfinału przypomniał o swojej znakomitej dyspozycji, wygrywając pierwszą partię 6:4. Na odpowiedź Fritza nie trzeba było długo czekać, bowiem ten po rewelacyjnym drugim secie zdołał wygrać 7:5 po tym, jak przełamał Tiafoe w arcyważnym 12. gemie.

Tiafoe odpowiedział błyskawicznie — już w pierwszym gemie trzeciego seta przełamał Fritza i nie oddał przewagi do końca partii, wygrywając ją 6:4. W czwartym secie tenisiści wymieniali się uderzeniami aż do 10. gema, w którym Fritz niespodziewanie przełamał rywala i wygrał seta 6:4.

W decydującym piątym secie Fritz udowodnił jednak, że zasłużenie był stawiany w roli faworyta przed tym meczem i wygrał gładko piątą partię 6:1 po tym, jak trzy razy przełamał swojego przeciwnika.

Fritz w wielkim finale zmierzy się z Jannikiem Sinnerem, który w półfinale gładko pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 7:5, 7:6(3), 6:2. Fritz do tej pory wygrał osiem turniejów ATP. Siedem z nich od 2022 r.
Taylor Fritz zagra w finale z Jannikiem Sinnerem, który niedawno wpadł na dopingu

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia ITIA poinformowała, że w organizmie Sinnera dwukrotnie wykryto śladowe ilości sterydów. Agencja orzekła jednak, że Włoch nie zażył substancji umyślnie, co uchroniło go przed zawieszeniem.

Polecamy: Mistrzyni Wimbledonu wściekła na lidera rankingu! "Cierpiałam"

Zakazany steryd miał dostać się do jego organizmu podczas masażu wykonanego przez fizjoterapeutę Giacomo Naldiego. Sinner wyjaśnił, że jego trener fitness Umberto Ferrara kupił we Włoszech dostępny bez recepty spray zawierający Clostebol, który następnie został użyty przez Naldiego na skaleczonym palcu, a później podczas masażu.

Wielki finał US Open 2024 Jannik Sinner — Taylor Fritz już w niedzielę 8 sierpnia o 20.00 czasu polskiego.