Kibic wyprowadził Igę Świątek z równowagi. “Przepraszam, ale robię wywiad”

Atmosfera na US Open jest bardzo specyficzna. Po wygranym meczu z Darią Saville (322. WTA) 6:3, 6:4 przekonała się o tym Iga Świątek. Najlepsza polska rakieta w pewnym momencie musiała przerwać wywiad, by zwrócić uwagę jednemu z kibiców.

Iga Świątek (1. WTA) ma za sobą udany początek w US Open. Najpierw Polka pokonała Rebeccę Peterson (86. WTA) 6:0, 6:1 w I rundzie, a w drugim meczu poradziła sobie z Darią Saville (322. WTA) 6:3, 6:4. Jednak środowy pojedynek z 29-letnią Australijką nie należał z jej perspektywy do najłatwiejszych. Teraz czeka ją spotkanie z teoretycznie słabszą rywalką, ale będzie to starcie z dodatkowym smaczkiem. Kaja Juvan (145. WTA) to najlepsza przyjaciółka Świątek ze świata tenisa.

Po meczu Iga Świątek podsumowała spotkanie w rozmowie z “Eurosportem”. – Mecz był wymagający. Miałam wrażenie, że było bardzo mało rytmu i moja przeciwniczka grała zupełnie inny tenis niż większość zawodniczek – przyznała.

Świątek miała w meczu więcej winnerów (23-13), ale też popełniła więcej niewymuszonych błędów (23-17). Raszynianka przed kamerami “Eurosportu” wyjaśniła powód nieudanych ataków. – Czasami ryzykowałam. To ryzyko powodowało, że psułam niektóre ataki – powiedziała.

Następnie najlepsza rakieta świata wzięła na tapetę specyficzną atmosferę panującą na kortach w Nowym Jorku. – Ten kort jest wymagający z tymi prześwitami i z tym, że kibice cały czas z tyłu chodzą. Rok temu grałam tutaj też wymagające mecze, więc zdawałam sobie sprawę, że mogę sobie z tym poradzić. Koncentracja jest ogromnie ważna. Nawet Novak (Djoković – przyp.red.) mówił, że widział w trakcie meczów dużo osób, którzy podczas turnieju nie dawali rady z uwagi na to, że Nowy Jork jest głośny – dodała.
Iga Świątek nie wytrzymała. Odwróciła się i upomniała jednego z kibiców

Iga Świątek chciała jeszcze dokończyć swoją wypowiedź i podać przykład hałaśliwego zachowania kibiców, ale 22-latka musiała przerwać rozmowę, by zwrócić uwagę jednemu z kibiców.

• Przepraszam, ale pan przez cały mecz mówił i teraz też… Robię wywiad – powiedziała zdenerwowana w stronę fana. Następnie wyjawiła, że kibic już w trakcie meczu uprzykrzał jej życie. – Przepraszam, ale pan mi robił coaching dosłownie co każdą piłkę – wyjaśniła.

Wielu tenisistów skarży się na przeróżne problemy z kibicami. Ponadto w trakcie meczów można poczuć woń marihuany, która przeszkadza sportowcom.W zeszłorocznym turnieju Nick Kyrgios w trakcie drugiej rundy przerwał grę i poprosił sędziego o reakcję.

Iga Świątek w III rundzie zmierzy się z Kają Juvan (Słowenia, 145. WTA), która pokonała Amerykankę Lauren Davis (50. WTA) 6:7, 6:4, 6:3.