Ależ niespodzianka! Polka w finale turnieju WTA. Największy sukces w karierze Karolina Kurek

Magdalena Fręch zagra w finale turnieju WTA 500 w meksykańskiej Guadalajarze. Polka wygrała 7:6(4), 7:5 z Francuzką Caroline Garcią, która była faworytką do wygrania całego turnieju. W finale Polka zmierzy się z zawodniczką z drugiej setki rankingu WTA.

6:4,6:4 z Eminą Bektas (117. WTA), 3:6, 6:3, 6:1 z Ashlyn Krueger (51. WTA), 6:4, 6:3 z Mariną Stakusic (155. WTA) – to wyniki, które zaprowadziły Magdalenę Fręch (43. WTA) do półfinału turnieju WTA 500 w Guadalajarze. Półfinału, w którym Polka zagrała z wyżej rozstawioną Francuzką Caroline Garcią (30. WTA).

Był to dopiero drugi w karierze mecz Magdaleny Fręch z 30-letnią Francuzką. W styczniu bieżącego roku Polka pokonała Garcię w dwóch setach w drugiej rundzie Australian Open 2024, wygrywając mecz 6:4, 7:6(2). Podobnie było w półfinale turnieju WTA 500 w Guadalajarze.
Magdalena Fręch w finale turnieju WTA 500 w Guadalajarze

Początek meczu w Meksyku przyniósł problemy Magdalenie Fręch. Jej rywalka najpierw utrzymała swoje podanie, a następnie przełamała Polkę. Później wygrała kolejnego gema i wyszła na prowadzenie 3:0. Polka nie zamierzała jednak składać broni i od razu odrobiła stratę. Od stanu 2:5 dla Francuzki Polka wygrała trzy gemy z rzędu, w tym jedno przełamanie, a o losach seta rozstrzygnął tie-break. Finalnie Polka wygrała tie-breaka 7:4, a całą partię 7:6(4).

Na początku drugiego seta Fręch została przełamana przez rywalkę dwa razy i dzięki utrzymaniu swojego podania Garcia wyszła na prowadzenie 3:0. Fręch się nie poddawała. Po chwili odpowiedziała tym samym i wyrównała stan rywalizacji na 3:3. W siódmym gemie Polka po raz szósty została przełamana, ale jej rywalka w kolejnych gemach nie wystrzegała się błędów. Wyrównana walka trwała do końca partii, a kluczowy okazał się 12. gem, w którym Garcia nie utrzymała własnego podanie. Ostatecznie Fręch wygrała tę partię 7:5, a całe starcie 7:6(4), 7:5.

W finale turnieju WTA 500 w Guadalajarze rywalką Fręch będzie Olivia Gadecki. To 22-letnia Australijka, która zajmuje 152. miejsce w światowym rankingu WTA. Gadecki w półfinale pokonała Kolumbijkę Camilę Osorio (80. WTA) 6:2, 6:3. Mecz Fręch – Gadecki odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Osiągnięcie finału turnieju WTA 500 to największy sukces w karierze Fręch. Wcześniej grała w finale w Pradze, ale była to impreza niższej kategorii: WTA 250. Wtedy uległa Magdzie Linette 2:6, 1:6.