Tak Hiszpanie nazwali Lewandowskiego po tym, jak Barcelona “zjadła” rywali

Robert Lewandowski jest w bieżącym sezonie w doskonałej formie. Do tej pory rozegrał cztery mecze, w których strzelił cztery gole i zaliczył jedną asystę. Kolejną okazję do powiększenia tego dorobku miał w niedzielę o godzinie 16:15. Tego dnia jego FC Barcelona zmierzyła się na wyjeździe z Gironą.

Hiszpanie ocenili Roberta Lewandowskiego

Ekipa Hansiego Flicka świetnie spisała się w tym meczu. Po pierwszej połowie prowadziła 2:0 po dwóch golach Lamine’a Yamala. Przy jednym z tych trafień asystę zaliczył Robert Lewandowski. FC Barcelona kapitalnie rozpoczęła również drugą połowę i już w 47. minucie Dani Olmo podwyższył prowadzenie. Niedługo później Polak miał świetną okazję do strzelenia gola, ale zatrzymał go Paulo Gazzaniga.

Zespół z Katalonii się nie zatrzymywał i zdobył kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Pedri. W 69. minucie Robert Lewandowski zszedł z boiska, a jego miejsce zajął Ferran Torres. Ostatecznie Gironę stać było tylko na honorowe trafienie i FC Barcelona wygrała 4:1. Polak mimo kilku okazji nie zdobył żadnej bramki i został nieco skrytykowany przez hiszpańskie media. “Girona najlepiej radziła sobie atakami Lewandowskiego” – czytamy w “Mundo Deportivo”.

Nieco łagodniej występ Polaka określił hiszpański “Sport”. “Niedokładny” – tak dziennikarze nazwali Lewandowskiego. “Nie był w stanie strzelić gola. Nie wchodził zbyt często do gry, ale zawsze stanowił ciągłe zagrożenie ze względu na umiejętności wykańczania akcji. Jego gra miała wpływ na obrońców. Miał dwie klarowne okazje, których nie udało mu się wykorzystać.” – napisali dziennikarze i wystawili mu notę 6 (w skali 1-10).

“Reprezentant Polski świętuje w Gironie setny mecz z Barceloną i nie może uczcić go bramką. Gazzaniga z łatwością broni jego strzał głową po rzucie rożnym w 15. minucie. Podobnie było w drugiej połowie. Polak ma jednak na koncie cztery gole” – to z kolei opinia “Marki”, która również wystawiła mu 6.

Po pięciu kolejkach FC Barcelona jest liderem tabeli z dorobkiem 15 punktów na koncie. Kolejny mecz rozegra w niedzielę o godzinie 18:30. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z Villarreal.