Polskim kajakarzom zabrakło szczęścia. Tak spisała się Klaudia Zwolińska

Zwolińska dzień wcześniej nie awansowała do finału konkurencji K1, w której zdobyła srebrny medal igrzysk w Paryżu, a w sobotę nie udało jej się to w kanadyjkach. Wygrała najlepsza kajakarka ostatnich lat, złota medalistka olimpijska z Tokio i Paryża Australijka Fox. O 0,11 s wyprzedziła Czeszkę Gabrielę Stakovą i o 2,08 Brytyjkę Kimberley Woods.

Polskim kajakarzom zabrakło szczęścia. Tak spisała się Klaudia ZwolińskaReprezentantom Polski nie udało się awansować do finałów konkurencji C1 w ostatnich zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w hiszpańskim La Seu d’Urgell. Najwyższe, 17. miejsce zajęła Klaudia Zwolińska. Wygrali Australijka Jessica Fox i Hiszpan Miquel Trave.Zwolińska dzień wcześniej nie awansowała do finału konkurencji K1, w której zdobyła srebrny medal igrzysk w Paryżu, a w sobotę nie udało jej się to w kanadyjkach. Wygrała najlepsza kajakarka ostatnich lat, złota medalistka olimpijska z Tokio i Paryża Australijka Fox. O 0,11 s wyprzedziła Czeszkę Gabrielę Stakovą i o 2,08 Brytyjkę Kimberley Woods.

Australijka triumfowała w trzecich zawodach PŚ w tym roku i zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zwolińska zakończyła sezon na 14. miejscu.PŚ w kajakarstwie górskim. Polacy bez sukcesów w C1
Trave wyprzedził Brytyjczyka Ryana Westleya i Słowaka Michala Martikana. Szymon Nowobilski odpadł w półfinale, a Grzegorz Hedwig i Krzysztof Książek – w eliminacjach.Trofeum zdobył czwarty w sobotę Słowak Matej Benus. Najwyżej z Polaków, na 36. pozycji, został sklasyfikowany Nowobilski.

W niedzielę zostaną rozegrane wyścigi w crossie, kończące sezon Pucharu Świata.