Wimbledon w szoku! Czech dokonał niemożliwego. Tylko spójrz na wynik

Tomas Machac (39. ATP) bohaterem środowych gier turnieju mężczyzn na Wimbledonie! Czech, który rywalizował z Davidem Goffinem (83. ATP), najpierw odrobił dwa sety straty, a następnie, choć w decydującej partii przegrywał aż 0:5, mógł cieszyć się z końcowego zwycięstwa! Wyczyn 23-latka bez cienia wątpliwości przejdzie do historii tej prestiżowej imprezy. Sprawdź, co działo się w trzecim dniu londyńskich zawodów.

Teraz Machac zmierzy się z Romanem Safiullinem (44. ATP). Rosjanin pokonał 3:2 Francisco Cerundolo. Pięć setów rozegrano także m.in. w meczu Keia Nishikoriego (401. ATP) z Arthurem Rinderknech (76. ATP), w którym lepszy okazał się Francuz.

Pewny awans, już do trzeciej rundy Wimbledonu, wywalczył natomiast Carlos Alcaraz (3. ATP). Hiszpan nie oddał nawet jednej partii Aleksandarowi Vukicowi (69. ATP). W pierwszym secie Australijczyk mocno jednak postawił się faworytowi i przegrał dopiero w tie-breaku. W trzech kolejnych dominacja trzeciego tenisisty rankingu ATP była już jednak niepodważalna.

W trzecich wielkoszlemowych zawodach sezonu 2024 wciąż utrzymuje się również inny czołowy gracz globu. Daniił Miedwiediew, bo o nim mowa, po zaciętym pojedynku, trwającym 3 godz. i 30 minut, wygrał 3:1 z Alexandre Mullerem i podobnie, jak Alcaraz, zameldował się już w 1/16 finału.

Sporą niespodziankę sprawił Fabio Fognini (94. ATP). Rutynowany Włoch pokazał, że nadal potrafi grać na wysokim poziomie i jest w stanie sprawić problem każdemu przeciwnikowi. Tym razem przekonał się o tym ósmy tenisista globu, Casper Ruud, który przegrał z 37-latkiem 1:3.

Co za wyczyn na Wimbledonie! Cztery piłki meczowe? Mało!
W środę awans wywalczyli także m.in. Brandon Nakashima, Ugo Humbert, Aleksander Bublik, Frances Tiafoe, Tommy Paul i Thanasi Kokkinakis. Ten ostatni dokonał nie lada wyczynu z rozstawiony Felixem Augerem-Aliassimem, powracając do spotkania od stanu 0:2 i broniąc w trzecim secie aż cztery piłki meczowe!

W czwartek czekają nas kolejne mecze tegorocznego Wimbledonu. Na londyńskich kortach pojawią się m.in. Grigor Dimitrow, Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev, Novak Djoković, Hubert Hurkacz, a także środowi bohaterowie — Machac czy Kokkinakis