|

Jelena Rybakina była bezlitosna! Popisowa gra z byłą liderką

Jelena Rybakina była bezlitosna dla byłej liderki rankingu Caroline Wozniacki, którą pokonała w trzeciej rundzie Wimbledonu 6:0, 6:1. Triumfatorka londyńskiego szlema z 2022 r. poznała już rywalkę, z którą zmierzy się w czwartej rundzie.

Jelena Rybakina przystępowała do sobotniego meczu po pokonaniu Rumunki Eleny Ruse i Niemki Laury Siegemund. Z kolei Caroline Wozniacki uporała się z Amerykanką Alycią Parks i Kanadyjką Laylah Fernandez. Sobotnie starcie było pierwszym Rybakiny i rutynowanej Wozniacki, która… koszmarnie rozegrała pierwszą partię.Caroline nie wygrała choćby gema w pierwszym secie
Mające polska korzenie duńska tenisistka szybko została przełamana już w drugim gemie i Rybakina objęła prowadzenie 2:0. Kazaszka, która wygrała Wimbledon w 2022 r., kontynuowała dobrą grę w kolejnych gemach i finalnie wygrała pierwszego seta do zera. Z rozpoczęciem drugiego seta kibice w Londynie musieli poczekać ze względu na opady deszczu, jednak po zamknięciu dachu drugi set został wznowiony, a w nim… do głosu zaczęła dochodzić Caroline Wozniacki.Jelena Rybakina była bezlitosna
Dunka co prawda przegrała pierwszego gema przy serwisie rywalki, jednak kilka minut później po raz pierwszy w tym meczu mogła się cieszyć ze zdobytego gema i wyniku 1:1. Chwilę później przy serwisie Rybakiny Wozniacka miała nawet okazję do przełamania rywalki, jednak Kazaszka urodzona w Moskwie wyszła z tarapatów i objęła prowadzenie 2:1.

Rybakina kontynuowała dobrą grę i przełamała Dunkę już w czwartym gemie, obejmując prowadzenie 3:1. Kolejne gemy również padły łupem czwartej zawodniczki rankingu, która w niecałą godzinę zameldowała się w czwartej rundzie.

Rybakina w czwartej rundzie zagra z Rosjanką Anną Kalinską, która pokonała rodaczkę Ludmiłę Samsonową 7:6(4), 6:2.

Wielka Forma Jeleny Rybakiny: Bezlitosne Zwycięstwo nad Caroline Wozniacki w Trzeciej Rundzie Wimbledonu

Jelena Rybakina, triumfatorka Wimbledonu z 2022 roku, zaprezentowała swoją znakomitą formę w tegorocznym turnieju, eliminując z rywalizacji byłą liderkę rankingu WTA, Caroline Wozniacki. Kazaszka, która ma również rosyjskie korzenie, dominowała na korcie i pokonała Dunkę w dwóch setach, 6:0, 6:1, w trzeciej rundzie londyńskiego szlema.

Droga do Trzeciej Rundy

Rybakina przystąpiła do meczu z Wozniacki po wygranych nad Rumunką Eleną Ruse i Niemką Laurą Siegemund. Z kolei Caroline Wozniacki, mająca polskie korzenie, w pierwszych dwóch rundach pokonała Amerykankę Alycię Parks oraz Kanadyjkę Leylah Fernandez. Sobotnie starcie było pierwszym bezpośrednim pojedynkiem między tymi dwiema zawodniczkami.

Dominacja Rybakiny w Pierwszym Secie

Od początku meczu Rybakina narzuciła swoje warunki gry. Już w drugim gemie przełamała serwis Wozniacki, obejmując prowadzenie 2:0. Kazaszka, znana ze swojej precyzyjnej gry i potężnego serwisu, kontynuowała swoją dominację, nie pozwalając Dunkce na zdobycie choćby jednego gema w pierwszym secie. Wynik 6:0 mówi sam za siebie – Wozniacki była bezradna wobec precyzyjnych zagrań swojej rywalki.

Deszczowy Przestój i Przebudzenie Wozniacki

Drugi set rozpoczął się z opóźnieniem z powodu opadów deszczu, które zmusiły organizatorów do zamknięcia dachu nad kortem centralnym. Po wznowieniu gry Wozniacki zaczęła wykazywać oznaki życia. Choć przegrała pierwszego gema przy serwisie Rybakiny, już chwilę później zdołała zdobyć swojego pierwszego gema w meczu, wyrównując na 1:1. Przy serwisie Kazaszki miała nawet okazję do przełamania, ale Rybakina zdołała wyjść z opresji, obejmując prowadzenie 2:1.

Kontynuacja Dobrej Gry Rybakiny

Po chwili wyrównanej walki, Rybakina ponownie przejęła kontrolę nad meczem. W czwartym gemie drugiego seta przełamała serwis Wozniacki, obejmując prowadzenie 3:1. Od tego momentu Kazaszka nie oddała już inicjatywy, wygrywając kolejne gemy i zamykając mecz w niecałą godzinę.

Analiza Spotkania

Zwycięstwo Rybakiny nad Wozniacki jest dowodem na jej znakomitą formę i gotowość do rywalizacji na najwyższym poziomie. Jej potężny serwis, precyzyjne uderzenia i umiejętność kontrolowania gry na korcie centralnym były kluczowe w tym spotkaniu. Z drugiej strony, Wozniacki, mimo momentów przebudzenia w drugim secie, nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na dominację rywalki.

Czwarta Runda: Rybakina kontra Kalinska

W czwartej rundzie Jelena Rybakina zmierzy się z Rosjanką Anną Kalinską, która pokonała swoją rodaczkę Ludmiłę Samsonową 7:6(4), 6:2. Kalinska, znana ze swojej waleczności i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, z pewnością postawi przed Rybakiną nowe wyzwania.

Podsumowanie

Triumf Jeleny Rybakiny nad Caroline Wozniacki jest jasnym sygnałem dla jej rywalek, że Kazaszka jest w doskonałej formie i gotowa na dalszą rywalizację w Wimbledonie. Jej bezlitosna gra, skoncentrowanie na każdym punkcie i zdolność do szybkiego adaptowania się do warunków na korcie czynią ją jedną z głównych faworytek do końcowego zwycięstwa w tegorocznym turnieju. Wozniacki, mimo porażki, pokazała momenty dobrej gry, ale to Rybakina była tego dnia nie do zatrzymania.