Maja Chwalińska pokonuje turniejową “dwójkę” i awansuje do półfinału

Maja Chwalińska zagra o finał turnieju rangi ITF w Porto! W piątkowym ćwierćfinale Polka pokonała w dwóch setach reprezentującą Holandię Arianne Hartono.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. Wcześniej panie spotkały się przed rokiem podczas turnieju w Wielkiej Brytanii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chwalińskiej. Hartono była uważana za jedną z faworytek do wygrania imprezy w Portugalii. 28-latka to druga najwyżej rozstawiona uczestniczka rozgrywek.

Reprezentantka Polski od początku wzięła sprawy we własne ręce. Pierwszy set okazał się dominacją ze strony tenisistki urodzonej w Dąbrowie Górniczej. Chwalińska nie oddała rywalce ani jednego gema i po nieco ponad pół godzinie gry byliśmy świadkami tenisowego „bajgla”. Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęła Holenderka, która przełamała na 3:1. Później jednak Hartono miała duże problemy z utrzymywaniem serwisu. Polka dwukrotnie odebrała podanie reprezentantce Holandii, co zagwarantowało jej możliwość serwowania po wygraną. Chwalińska bez problemów wykorzystała pierwszego meczbola, pieczętując awans do półfinału.