Wimbledon: Putintseva pokonuje Świątek w niespodziewanym meczu trzeciej rundy

6 lipca (THEWILL) – W oszałamiającym obrocie wydarzeń na Wimbledonie 2024, numer jeden na świecie Iga Swiatek została wyeliminowana z turnieju przez kazachską zawodniczkę Julię Putincewą. Sobotni mecz trzeciej rundy zakończył się zwycięstwem Putincewej, która pokonała stratę jednego seta, pokonując ją wynikiem 3-6 6-1 6-2.

Swiatek, najwyżej rozstawiona, początkowo wydawała się mieć kontrolę, wygrywając pierwszego seta bez większych wyzwań. Jednak losy meczu zmieniły się dramatycznie w drugim secie, gdy Putintseva dwukrotnie przełamała serwis Swiatek. Kazachska zawodniczka utrzymała impet w ostatnim secie, przełamując serwis jeszcze dwa razy, aby przypieczętować swój niespodziewany triumf.

Zwycięstwo 29-letniej Putintsevej oznacza jedną z największych niespodzianek tegorocznych Mistrzostw Wimbledonu. Jej agresywna gra i siła psychiczna okazały się zbyt duże dla 23-letniej polskiej gwiazdy, która była uważana za zdecydowaną faworytkę do tytułu.Ta porażka to poważny cios dla Swiatek, która chciała dodać tytuł Wimbledonu do swojej imponującej kolekcji zwycięstw w Wielkim Szlemie. Dla Putintsevej zwycięstwo to przenosi ją do czwartej rundy, gdzie zmierzy się z Jeleną Ostapenko w zapowiadającym się intrygującym pojedynku.

Wynik ten przygotowuje grunt pod ekscytujący drugi tydzień w All-England Club. Uwaga świata tenisa będzie skupiona na Putintsevej, aby sprawdzić, czy uda jej się wykorzystać to monumentalne zwycięstwo aż do tytułu.