Tenis. Porażka Igi Świątek w statystykach. Znacznie więcej niewymuszonych błędów

Tenis. Porażka Igi Świątek w statystykach. Znacznie więcej niewymuszonych błędówIga Świątek w przegranym meczu 3. rundy Wimbledonu z francuską tenisistką Alize Cornet 4:6, 2:6 posłała więcej asów i uderzeń wygrywających, ale największe wrażenie w statystycznych ujęciu robi liczba niewymuszonych błędów – 33 Polki wobec zaledwie siedmiu rywalki.1604Dzieląc liczbę zepsutych zagrań przez liczbę gemów można stwierdzić, że 21-letnia liderka światowego rankingu – Iga Świątek w każdej takiej rozgrywce popełniła prawie dwa takie błędy. Przy 69 zdobytych łącznie punktach przez Francuzkę Alize Cornet niemal połowę dostała ona od Polki „w prezencie”.